SILVINI je od sezony 2013 nově partnerem českého reprezetačního MTB týmu.

 

český národní MTB tým český národní MTB tým český národní mtb tým český národní MTB tým český národní MTB tým český národní MTB tým český národní MTB tým český národní MTB tým česká reprezentace - MTB Jan Nesvadba

Firma SILVINI podepsala nový kontrakt se zástupci firmy Remoex, kteří vlastní marketingová práva na českou reprezentaci horských kol. Tato práva obsahují oficiální partnerství českého národního týmu v těchto disciplínách:

MTB Cross Country

Závody Cross-Country se konají ve zvlněném uzavřeném okruhu s technickými sjezdy, lesními cestami, stezkami a skalními překážkami. Moderní tratě mají vybudovány atraktivní umělé překážky a jsou divácky velmi zajímavé. Trať je většinou dlouhá od 5 do 9 km a závod trvá od 1h 45 minut do 2h 30 minut, v závislosti na kategorii. V současné chvíli je Cross-Country v horské cyklistice jedinou olympijskou disciplínou. Nejvýraznější postavou této disciplíny je v posledních letech Jaroslav Kulhavý, dále Jan Škarnitzl, Ondřej Cink v mužské kategorii, v ženách Kateřina Nash nebo Tereza Huříková. V kategorii U23 Tomáš Paprstka, Jan Nesvadba a další.

MTB Maraton

Maraton je ve své podstatě dlouhá verze cross-country, která se jede na trati 60 až 120 km. Předností je, že se mohou účastnit jezdci ze všech kategorií, od nadšenců po profesionály, všichni mají šanci změřit síly a závodit spolu. Marathon obvykle pořádáme v hornatějších oblastech, tak aby trať byla opravdu atraktivní a prověřila kondici všech závodníků. Na rozdíl od olympijského cross-country jezdci nikdy neprojedou stejným bodem dvakrát. Členy reprezentace jsou Kristián Hynek, Pavel Boudný, Jiří Novák, Michal Bubílek, v kategorii do U23 Jan Nesvadba, v ženách Pavlína Šulcová

MTB DownHill

Sjezd je závod s časem, ve kterém jezdec překonává sled rychlých a technických pasáží. Účastník musí prokázat odvahu, stejně jako vybroušené technické a pilotní dovednosti, tak aby dokázal co nejrychleji a bezpečně překonat kořeny stromů, klopené úseky, hrboly, skoky a jiné pří rodní a umělé překážky na trati. Závodníci v této disciplíně dosahují rychlosti kolem 80 km/h v závodech mužů a 70 km/h pro ženy.